Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / İran’dan Rusya’ya Suriye övgüsü
islam devleti default

İran’dan Rusya’ya Suriye övgüsü

Hafta içi Tahran’da biraraya gelen Rusya, Suriye ve İranlı savunma bakanlarının görüşmesinin ardından İran’dan Rusya’ya Suriye’de yaptığı operasyonlara övgü geldi

İran, Rusya’nın Suriye’deki eylemlerini övdü

Rus RIA Novosti ajansının İran IRNA ajansını kaynak göstererek verdiği habere göre, İran Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Ali Şamkhani, Rusya’nın Suriye’deki yaptığı askeri eylemlerinden övgüyle bahsetti.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile yaptığı görüşme sonrasında açıklama yapan Şamkhan, “Ben Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye’de terörizme karşı kapsamlı ve etkin şekilde atan adımlarının övgüye layık olduğunu düşünüyorum” dedi.

Perşembe günü Tahran’da İran, Suriye ve Rusya savunma bakanları biraraya gelerek ortak bir toplantı yaptı. Toplantıda İran Savunma Bakanı Dehran Hüseyin Suriye’deki ateşkes rejimine destek verdiklerini belirterek, Suriyeli muhaliflere ülkelerinde istikrarın ve güvenliğin korunması için gerekli olan adımları atmaya çağırdı.

Ajanslar

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir