Home / News / HİZB-UT TAHRİR / BASIN AÇIKLAMALARI / Hizb-ut Tahrir’in İnternet Adreslerine Engel Koymak Fikirleri Karşısında Aciz Kaldığınızın Göstergesidir

Hizb-ut Tahrir’in İnternet Adreslerine Engel Koymak Fikirleri Karşısında Aciz Kaldığınızın Göstergesidir

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti’nin resmi internet sitesine (www.hizb-turkiye.org) Türkiye’den erişim engeli koydu. Bu yasaktan kısa bir süre sonra Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi’nin resmi internet sitesine de (www.hizb-ut-tahrir.info) aynı şekilde Türkiye’den erişim engeli konuldu. Her iki engelleme de mahkeme kararı olmadan, hiçbir gerekçe gösterilmeden ve gerekli bilgilendirme yapılmadan uygulamaya konuldu. Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu olarak konu hakkında kısa bir izahat ile kamuoyunu bilgilendirmeyi uygun görüyoruz.

İslami esaslar ile hiçbir şekilde örtüşmeyen, değerlerimiz ve örfümüzle de bağdaşmayan ve hatta ahlaksızlık ve edepsizliği aleni şekilde yayan televizyon programlarına, gazete ve dergilere ve internet sitelerine izin veriliyor ancak İslami çalışmalar yapan kuruluşların yayın kanallarına yasaklar getiriliyor. Devletin resmi makamları olarak sizler, bir taraftan gençliği zehirleyen bu kanalları besliyorsunuz diğer taraftan da İslam ile değişen aydın akılların önüne engeller koyuyorsunuz. Soruyoruz! Yoksa size göre dindar nesil böyle mi yetişecek?

Hizb-ut Tahrir’in internet sitelerine yönelik yasakçı bu engellemeler, 5 Mart 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirmeyi planladığımız, ancak haksız bir şekilde resmi makamlar tarafından yasaklanan “Dünya Hilafet’e Neden Muhtaç?” başlıklı konferansımızın ilan edilmesinden hemen sonra uygulamaya konulmuştur. Bu göstermektedir ki, Müslümanlara sunduğumuz İslami fikirler karşısında aciz kalan makamlar yine o bildik yasakçı alışkanlıklarına başvurmak zorunda kaldılar. Bu durum İslam’a karşı yasakçı zihniyetin devam ettiğinin açık göstergesidir. Hizb-ut Tahrir’in sahip olduğu İslami fikirler bu yasakları koyanları adeta aciz bırakmaktadır. Zira artık günümüzde aydın akıllar onun fikirleri ile dolup taşmaktadır. İşte Hizb-ut Tahrir, İslam’ın izzetine susamış Müslümanların arzuladığı Raşidi Hilafet için çalışmaktadır.

Hizb-ut-tahrir.info/tr/

حزب التحرير
Hizb-ut Tahrir
Türkiye Vilâyeti
Medya Bürosu

www.hizb-turkiye.org
bilgi [@] hizb-turkiye.org

H. 03 Receb 1438
M. 31 Mart 2017

Ayrıca...

Tutuklamalar İle Ne Bizi Korkutabilirsiniz Ne de Hilafeti Engelleyebilirsiniz

22 Eylül 2020 Salı günü Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan 14 Hizb-ut Tahrir mensubu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir