Home / News / HABER / DAVA / Köklü Değişim Dergisinin “İslam Siyaset Düşüncesi” Paneline Sudan Gerekçelerle Engelleme

Köklü Değişim Dergisinin “İslam Siyaset Düşüncesi” Paneline Sudan Gerekçelerle Engelleme

Köklü Değişim Dergisi tarafından 31 Ekim Perşembe günü (bugün) yapılması planlanan “İslam Siyaset Düşüncesi” başlıklı panel İstanbul Valiliği ve Zeytinburnu Kaymakamlığınca sudan gerekçelerle engellendi.

Köklü Değişim dergisi İstanbul’da planladıkları panelin gerçekleştirilmesine az bir süre kala engellendiğini duyurdu.

Köklü Değişim dergisi tarafından yapılan konuyla alakalı açıklamada “Araştırmacı-Yazar, Sosyolog Süleyman Uğurlu, Dr. Abdurrahim Şen ve İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu birer konuşma yapacağı ‘İslam Siyaset Düşüncesi’ başlıklı İstanbul’da düzenlenecek panelimiz, ‘milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması’ gerekçe gösterilerek Zeytinburnu Kaymakamlığınca engellendi.” denildi.

Zeytinburnu Kaymakamlığı’nın Tebliğisi:

Yasaklama sonrası Köklü Değişim kınama niteliğinde bir açıklama yayınladı:

Tüm hukuki ve idari prosedürlerin yerine getirilmesine ve gerekli bildirimlerin yasal süresi içinde yapılmasına rağmen başlamasına saatler kala panelimizin engellenmesi, kararın siyasi baskıların etkisiyle alındığına işaret etmektedir.

Her platformda “düşüncenin açıklanmasının önünde engel yok!” diyen devlet ve hükümet yetkililerine, mülki idarenin aldığı bu kararın ne anlama geldiğini sormak istiyoruz. Bugüne kadar yüzlerce basın açıklaması, konferans, panel ve toplantılara ev sahipliği yapmış Köklü Değişim Medya’nın hiçbir faaliyetinde güvenlik ihlali olmamış, kamu düzeni bozulmamış, herhangi bir suç işlenmemiş, genel sağlığa ve genel ahlaka veya başkalarının hak ve özgürlüklerine yönelik de herhangi olumsuz bir müdahale yapılmamıştır.

Dolayısıyla Zeytinburnu Kaymakamlığının aldığı bu kararın gerekçesi keyfîliktir. Bu karar siyasi baskının bir sonucudur!

Böylesi basit ve mesnetsiz gerekçelerle üstelik başlamasına saatler kala yapılan bir tebliğ ile panelimizin keyfî olarak engellenmesi kararını kınadığımızı ifade ediyoruz.

Programa davetli olan katılımcılara, tüm Müslümanlara ve kamuoyuna duyuruyoruz.

 

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir