Home / News / HİZB-UT TAHRİR / BASIN AÇIKLAMALARI / Hollanda Omroep West Kanalı Hizb-ut Tahrir Hakkında Taraflı Haberler …
islam devleti default

Hollanda Omroep West Kanalı Hizb-ut Tahrir Hakkında Taraflı Haberler …

-Basın Açıklaması-

Hollanda Omroep West Kanalı Hizb-ut Tahrir Hakkında Taraflı Haberler Yayınlayarak İslam’ı Karalamaya Çalışıyor

H. 28 Şevval 1434 / M. 03 Eylül 2013

Güney Hollanda’da yayın yapan yerel “Omroep West TV”, Lahey kentindeki bir futbol stadyumunda İslami bayrak sallayan meçhul bir kişinin resmini servis ederek karalayıcı bir video yayınladı. Kanal, bu resme yorum ve açıklama yapmak üzere Hollandalı oryantalist Maurits Berger’e bağlandı. Berger: “Hatalı olabilirim ama bence bu görüntü Hizb-ut Tahrir’re ait olmalı” dedi.

Omroep West kanalı, bu resmin Hizb-ut Tahrir’e ait olup olmadığından emin olmak için bizimle irtibata geçebilirdi. Tarafsız ve objektif olduğunu iddia ederek insanların güvenini kazanmaya çalışan kanal, olay hakkında tarafların yorum yapmalarına olanak tanımalıydı. Medyanın görevi, insanlara güvenilir ve doğru haberler servis etmektir. Omroep West kanalı açıklamada bulunmak üzere ilgili taraflardan sadece biriyle irtibata geçti. Oysaki biraz zahmete katlanarak bizimle irtibata geçmiş olsaydı, bu görüntünün Hizb-ut Tahrir ile yakından uzaktan hiç bir alakasının olmadığını öğrenirdi. Lakin böyle yapmakla objektif ve tarafsız olduğunu iddia eden kanal, kendi değer ve ilkelerini ayaklar altına almış oldu.

Belki de Omroep West kanalının doğru haber yayınlama gibi bir niyeti yoktur. PVV (Özgürlük Partisi) Lahey’deki sözde şeriat semtleriyle ilgili eski iddiaları gündeme taşımış, kanalda yayınladığı haberler ile bu iddiaları güçlendirmek ve desteklemek istemiştir. Tesadüf olsun veya olmasın bazı kimseler zaman zaman eski haberleri, gündeme taşıyarak bölgede İslam karşıtı duyguları kışkırtmak istiyorlar. Bilinçli olarak yapılan bu tür yayınlar, her daim İslam’ın karalanmasına yönelik propagandadan ibarettir. Haberleri saptırmak ve bayrak sallayan meçhul bir kişinin basit bir görüntüsünü yayınlamanın amacı, birçok izleyicinin kalplerine korku salmaktır. Pek çok izleyici, görüntü hakkındaki korku ve endişelerini şu sözlerle dile getirdiler: “Aşırılar, Hollanda’da, şeriat kanunlarını uygulamak için çalışıyorlar.” Yahut görüntüyü servis etmekten amaç, Hollandalıları Müslümanlara karşı kışkırtmak olabilir. Bütün kaygılar, sadece bir bayraktan dolayı mı? Yoksa bu bayrak, İslam’ın sembolü olduğu için mi bu korku? Bayraktan korkunuz niye? İnsanlığın korkması gereken şey, kapitalizmi sembolize eden, sömürmek ve servetlerini çalmak amacıyla halkı Müslüman olan ülkelerde Batı’lı ülkelerin konsolosluklarına çekilen bayraklardır. Barış tesis etmek ve demokrasi getirmek amacıyla Müslümanların ülkelerine saldıran, çocukları ve kadınları katleden askeri üsler üzerinde dalgalanan bayraklardır. Asıl korkulması gereken işte bu bayraklardır.

Bu video yayınlanırken Hizb-ut Tahrir ve aşırıların Suriye’de olup bitenden rahatsız oldukları ve endişe ettikleri söylendi. Evet, endişe ettiğimiz ve rahatsız olduğumuz doğru. Biz, Suriye ve diğer halkı Müslüman olan ülkelerdeki insanların akıbetlerinden gerçekten endişe ediyoruz. Müslümanlar, ya Batı devletleri ya da Batının projesini uygulamak üzere çalışan ajanları tarafından saldırıya maruz kaldılar. Evet, biz Amerikan ajanı Beşşar’a yönelik halkın direniş ve devrimini destekliyoruz. Çünkü bu devrim yasal ve İslami bir devrimdir. Bazı insanlar, Müslümanları liberaller ve ılımlılar veya aşırılar diye belli sınıflara kategorize etseler de, bu tasnif Müslümanları bölmekte asla başarılı olamayacaktır. Suriye’deki Hizb, sadece Suriye’nin değil bütün İslami ümmetin Hizbi’dir. Sadece Hizb değil bütün İslami ümmet, Suriye’deki halk direnişini destekliyor ve her yönüyle Suriye’deki Müslümanların arkasında duruyor. Ey Batı! Öyleyse size göre bütün ümmet, aşırılardan sayılmalıdır.

Okay Pala [Ebu Zeyn]حزب التحرير
Hizb-ut Tahrir
Medya Temsilcisi
Hollanda

 

www.hizb-ut-tahrir.org | www.hizb-ut-tahrir.info |www.turkiyevilayeti.com

Ayrıca...

Tutuklamalar İle Ne Bizi Korkutabilirsiniz Ne de Hilafeti Engelleyebilirsiniz

22 Eylül 2020 Salı günü Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan 14 Hizb-ut Tahrir mensubu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir