Home / News / HABER / DAVA / Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti Şovak Kentinde Nebevi Hicret Hakkında Bir Seminer Düzenledi

Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti Şovak Kentinde Nebevi Hicret Hakkında Bir Seminer Düzenledi

Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti, el-Kadarif bölgesinin Şovak ilinde “Nebevi Hicret Ümmet Hayatında Bir Dönüm Noktasıdır” başlığı altında büyük bir seminer düzenledi.

Seminer, Cuma namazına müteakiben Musab ibn Umeyr Kuran Okulunda yapıldı.

Camii imamları, aşiret liderleri, partiler, cemaatler ve bölgedeki okul müdürleri katıldı. Yoğun insan kalabalığı da seminere ilgi gösterdi.

Seminerde şu kişiler birer konuşma yaptılar:

1- Üstad Nasruddin el-Hac, konuşmasında hicretin anlamını ve hicretten alınacak dersleri ele aldı. Sevgili Nebimiz SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in üzerinde yürüdüğü ve bizim de yürümemiz gereken yolun işaretlerine değindi. Rasûl SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in üzerinde seyrettiği metodu resmetti.

2- Üstad Süleyman ed-Desis de konuşmasında Nebevi hicretin ümmetin hayatında en önemli hadise olduğuna vurgu yaptı. Nebî SallAllahu Aleyhi ve Sellem hicret ile İslam’ın ilk devlet yapısını ilan etti. Râşidi Halifeler de aynı yapı üzerinde yürüdüler. Onlara ihsanla tabi olanlar da, Müslümanlar aleyhine çalışan bazı ajanların yardımı ile kâfir Batı tarafından yıkılana dek bu büyük yapı üzerinde seyrettiler. Bu büyük yapı, ümmetin döneminin sona ermesi ile varlığını kaybetti. Eğer köklü İslami akide olmamış olsaydı, ümmetin güç ve kuvveti çoktan yok olup giderdi. Biz, Müslümanların yaşadığı bu kötü vaka altında Nebî SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in adımlarını takip etmemiz kaçınılmazdır. İslami hayatı başlatmak için ciddi bir şekilde gayret göstermeliyiz. Nübüvvet metodu üzere Râşidi Hilafeti kurarak İslam’ı hayatta uygulamalıyız.

Konuşmacıların sunumları katılımcılar tarafından beğeni topladı. Söylenilenler sıcak ve samimi destek gördü. Katılımcılar bu tür seminerlerin daha fazla yaygınlaştırılması talebinde bulundular.

 

 

Basın Açıklaması

Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti Şovak Kentinde Nebevi Hicret Hakkında Bir Seminer Düzenledi

 

 

Bölüm1

 

 

Bölüm 2

 

 

Seminerden kareler…

hizb-ut-tahrir.info

Ayrıca...

HİLÂFET VİDEOSUNDAN KADINLARA DA GÖZALTI ZULMÜ!

İstanbul ve Bursa’dan sonra şimdi de Ankara’da Hilâfet videosu için evlere baskın ve gözaltılar yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir