Home / News / HABER / DAVA / Hollanda’da Hilafet Konferansları

Hollanda’da Hilafet Konferansları

Üç ay boyunca Hizb-ut Tahrir / Hollanda İslam hakkında kampanya düzenledi. Bu kampanyada rasyonel düşünme yöntemiyle Yüce yaratıcı’nın varlığı ve sonra Kur’an’ın Allah’ın (SvT) sözü olduğu kanıtlandı. Ve bu Kitabın Allah’ın kanunlarını Hilafet devleti tarafından uygulanması ve daha sonra dünyaya yayılması içeren bir kitap olduğunu kanıtlandı.

Hizb üyeleri Hollanda’nın büyük şehirlerinde konferanslar vermiştir; Başkent Amsterdam’dan başlayarak, Utrecht, Rotterdam, Eindhoven ve son olarak Lahey kenti. Konferanslarda izleyicilerin yoğun katılımı, İslam’ın esasına göre yaşama arzusunu gösterdi. İki kişi Müslüman olduğunu açıkladığında ve Hizbin kültürüne birçok insanın ilgi gösterdiğinde bu kampanya olumlu sonuçlarla neticelendi.

16 Mart 2014 Pazar, Hollanda’da Hizb “İslam’ın Mesajı” başlıklı bir Hilafet konferansı ile kampanyayı sona erdirdi. Konferansta Belçika, İsviçre ve Danimarka’dan gelen misafirler vardı. Hizb-ut Tahrir İngiltere’nin temsilcisi Taji Mustafa ve Şeyh Takiyyuddin en-Nebhani’nin (Rahimehu Allah) oğlu Sayın İbrahim Al-Nebhani de konuklar arasındaydı.

Konferansta üç konuşma yapıldı. İlk konuşma; İslam’a çağrı ve devletin İslam’ı dünyaya  taşımak için en pratik yol olduğu üzereydi. Hizb-ut Tahrir’in kurucusunun genç yaştaki eğitimden, El-Ezher üniversitesi mezuniyetine ve Hizb’in kuruluşuna kadar, babasının biyografisi hakkında sayın İbrahim En-Nebhani ile diyalog oturumu yapıldı. İkinci konuşma; Hizb-ut Tahrir Hollanda Medya sözcüsü Okay Pala tarafından yapıldı. İnsanlığın tamamının İslam’a ihtiyaç duyduğu ve İslam rejiminin halkın tüm sorunlarına çözüm sağlayabileceği hakkında konuşma yaptı. Son olarak, İslam’a ve Müslümanlara karşı batı ülkelerinde siyasi değişimlerin ışığında karşılaştıkları zorluklar ve Batı’da nasıl dava yapılacağı hakkında Taji Mustafa kardeşimiz konuşma yaptı.

Konferansta Yaratıcı’nın varlığı ve Kur’an’ın Allah Subhanehu ve Teala’nın Kitabı olduğunun ispatı hakkında iki kısa film gösterildi.

Seyircilerden gelen olumlu tepki ile de harika manevi bir atmosfer oluştu. Biz Allah’tan diliyoruz ki, bu gençlerin yaptığı işler ve kampanyanın büyük başarısı bereketli olur ve Allah onları mükafatlandırır, inşaAllah.

Görseller…

Köklüdeğişim

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir