Home / News / HİZB-UT TAHRİR / BASIN AÇIKLAMALARI / Şevvâl Hilali Görüldü!
islam devleti default

Şevvâl Hilali Görüldü!

 

Basın Açıklaması

Şevvâl Hilalini Gözetleme Duyurusu ve Mübarek Ramazan Bayramı Tebriki

 

Allahu Ekber! Allahu Ekber! Allahu Ekber!

La İlahe İllallah Allahu Ekber!

Allahu Ekber! Ve Lillahi’l Hamd

 

Hamd Allah’a, mahsustur. Salat ve Selam Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem, onun âline, ashabına, onun dost edinenler, yolunu takip edenler, İslami akideyi fikirlerine esas kılanlar, şeri hükümleri amelleri için mikyas ve hükümleri için de kaynak kılanlar üzerine olsun. Ahmed, Muhammed ibn Ziyad yoluyla rivayet ettiğine göre, Ebu Hurayra’yı şöyle derken işittim: Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem ya da Ebu’l Kâsım SallAllahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu: صُومُوا لِرُؤْيَتِهِ، وَأَفْطِرُوا لِرُؤْيَتِهِ، فَإِنْ غُبِيَ عَلَيْكُمْ فَعُدُّوا ثَلَاثِينَ Hilali gördüğünüz zaman oruç tutun. Hilali gördüğünüzde iftar edin. Eğer hava kapalı olursa, ayı otuza tamamlayın”.

Bu gece yani Perşembe gecesi Şevval hilalinin gözetlenmesi sonrasında bazı Müslüman ülkelerde hilalin şeran görüldüğü tespit edilmiştir. Bu nedenle yarın Cuma günü Şevval ayının ilk günü ve Ramazan Bayramı’nın birinci günüdür.

Bu vesileyle Hizb-ut Tahrir Emiri Ata ibn Halil Ebu Raşta, [Allah onu korusun] bütün İslam ümmetinin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder ve Allah Subhânehu ve Teâlâ’dan Hilafet Devletinin biran önce kurulması temennisinde bulunur. Zira Hilafet, Allah’ın Şeriatını uygulayacak ve dünyaya İslam’ı hidayet ve nur Risalet’i olarak taşıyacaktır. O öyle bir devlet ki ülkeyi kurtaracak ve insanlara insaflı davranacaktır. O, adaletli bir devlettir. O, fetihlerin tekrar devam edeceği bir cihat devletidir. O, insanların bayramlarında ve fetihlerde ​​Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber tekbirleri getireceği bir devlettir. La İlahe İllallah Allahu Ekber, Allahu Ekber ve Lillahi’l Hamd.

Ayrıca Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Bürosu Başkanı ve tüm çalışanları, Hizb-ut Tahrir Emiri ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı tüm içtenlikle tebrik ederler. Allah Subhânehu ve Teâlâ bu bayramı oruç tutanlar için sevinç, Müslümanların birliği için bir tezahür eylesin. Müslümanlar, diğer insanlara nazaran tek bir ümmettir.

Doğu ve Batıdaki ey Müslümanlar! Allah Subhânehu ve Teâlâ bizim ve sizin, oruç ve kıyamını, namaz ve diğer Salih amellerini kabul ve makbul eylesin. Ayrıca Allah Subhânehu ve Teâlâ, size Raşit ve adaletli bir Halife nasip eylesin ki onunla korunasınız, arkasında savaşasınız. Sizi Allah’ın Kitabı ve Rasûlü’nün Sünnetine göre yönetsin. Bu, Allah’a zor değildir. Ramazan Bayramı Allah’ın Müslümanlara bir lütfu ve minnetidir. Umarız bayramlar bayramı, Allah’ın yardım ve hâkim kılma vaadi, Rasûlü’nün müjdesi ve O’nun Şeriatı ile hükmeden Nübüvvet metodu üzere Raşidi Hilafet Devletini kurmakla olur. Bayram sevincinin kemale ermesi için hain yöneticilerin tahtları tepelerine yıkılmalıdır. Bayram sevincini tamamlamak için bütün İslam ümmetinin enerjileri birleştirilmelidir. Sevinci tamamlamak ve İslam’ı güçlendirmek için ordular Hizb-ut Tahrir’e nusret vermelidir. Sevinci tamamlamak için siyasi, ekonomik, sosyal, eğitim ve hayatın her alanında İslami hayat yeniden başlatılmalıdır. Sevinci tamamlamak için Nübüvvet metodu üzere ikinci Raşidi Hilafet Devleti kurulmalıdır. İşte sizi bayramlar bayramı bu gerçek bayramı gerçekleştirmeye davet ediyorum. Gelin bu bayramı bu dini güçlendirmek ve hâkim kılmak için samimi davet taşıyıcılar ile birlikte çalışmaya iştirak ederek sonlandıralım. Ki zafer günü hep birlikte itaatkârların, muzafferlerin, hamd edenlerin ve tövbekârların tekbiri ile tekbir getirelim.

Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber La İlahe İllallah. Allahu Ekber, Allahu Ekber ve Lillahi’l Hamd. Allahu Ekber Kebira, Velhamdü Lillahi Kesira, Subhanellahi Bukraten ve Esila [Allah büyüklerin en büyüğüdür Allah’a olan hamdımız çoktur. Sabah akşam her an tesbihimiz Allah’adır] Allah’tan başka ilah yoktur. Onun vaadi ve kullarına yardımı haktır. O’nun ordusu güçlüdür, tek başına hizipleri hezimete uğratır. Allah’tan başka ilah yoktur. Dini ona halis kılarak yalnız O’na ibadet ederiz.

İydu’l Mübarek, Allah sizin ve bizim ibadetlerimizi kabul eylesin. Ve’s Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakâtuh

 

Cuma günü Ramazan Bayramı’nın ilk günüdür.

 

Osman Bahhâş

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir

Merkezî Medya Bürosu Müdürü

 

Ayrıca...

Tutuklamalar İle Ne Bizi Korkutabilirsiniz Ne de Hilafeti Engelleyebilirsiniz

22 Eylül 2020 Salı günü Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan 14 Hizb-ut Tahrir mensubu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir