Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / Rusya Halep’te ekmek fırınını bombaladı!
islam devleti default

Rusya Halep’te ekmek fırınını bombaladı!

Rus savaş uçakları, Halep’in kuzey kırsalında bulunan Hıreytan bölgesinde bir ekmek fırınını hedef aldı. Saldırıda en az 10 kişi öldü, onlarca yaralı da var.

10 kişinin hayatını kaybettiği Hıreytan bölgesindeki bombardımanda ekmek fırını ağır hasar görürken, komşu Kefer Hamra bölgesinde rejimin bombardımanında da aynı aileden 5 kişi öldü.

Suriye’nin birçok bölgesinde şiddeti durdurma anlaşması yürürlükteyken Halep kentini ve kırsalını hedef alan şiddetli bombardıman operasyonu ikinci gününe girdi.

Halep’te bulunan Al Jazeera muhabiri Amr Halebi, bu sabahtan bu yana Halep ve kırsalını hedef alan hava saldırılarının sayısı 50’yi geçtiğini söyledi.

Rejimin helikopterleri ve Rus savaş uçakları, Halep’in göğünden ayrılmadığını anlatan Halebi, vakum ve varil bombalarının yanı sıra saldırılarda misket bombalarının ve tahrip gücü yüksek deniz mayınlarının da kullanıldığını belirtti.

Rejimin ve Rusya’nın Halep’e yönelik başlattığı saldırı nedeniyle çok sayıda sivilin göç etti. Ancak rejim, Halep kent merkezinden tek çıkış olan Kastillo yolunu da havadan hedef alıyor.

 

Al Jazeera

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir