Home / News / HABER / DÜNYA / Almanya’dan Türkiye’ye mülteci övgüsü
islam devleti default

Almanya’dan Türkiye’ye mülteci övgüsü

Türkiye ile Almanya arasında yükselen gerilimden sonra Alman siyasetçilerden Türkiye’nin mülteci karşısındaki tavırlarına övgü geldi

Türkiye ile Almanya arasında Ermeni soykırımı kararı nedeniyle artan gerilime rağmen, Almanya’dan, Türkiye’nin sığınmacılar konusundaki tutumuna övgü geldi.

Türkiye ile Almanya arasında Ermeni soykırımı kararı nedeniyle artan gerilime rağmen, Almanya’dan, Türkiye’nin sığınmacılar konusundaki tutumuna övgü geldi. Lüksemburg’da devam eden AB İçişleri Bakanları toplantısı çerçevesinde açıklama yapan Alman İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Emily Haber,”Türkiye, söz verdiği hususlara riayet ediyor. Özellikle insan kaçakçılığına karşı önlemler konusunda” ifadelerini kullandı. Spiegel Online’ın bildirdiğine göre Haber,”Türkiye’den Yunan adalarına çok az insanın geçtiğini görüyoruz” derken, Yunan adalarına geçen sığınmacı sayısının günlük 50’ye kadar gerilediğine dikkat çekti.

Haber, iki ülke arasındaki gerilime dair soruya,” Bizim gördüğümüz, anlaşmanın uygulanması için herkesin çaba sarfettiği” karşılığını verdi.

Ajanslar

Ayrıca...

Trump: Çin ile tüm ilişkileri kesebiliriz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınından sorumlu tuttuğu Çin ile “tüm …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir