Home / News / HABER / TÜRKİYE / Yıldırım: Almanya ile ilişkiler tamamen kötüleşmez
islam devleti default

Yıldırım: Almanya ile ilişkiler tamamen kötüleşmez

Başbakan Yıldırım, Almanya’ya gerekli karşılığın verileceğini ancak ilişkilerin tamamen kötüleşmeyeceğini söyledi

Başbakan Binali Yıldırım, “Kararın arka planına bakılacak ve gerekli karşılık verilecek. Almanya ile ilişkilerimizin tamamen kötüleşmesini kimse beklememeli.” dedi.

Azerbaycan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddiaları hakkındaki kararına ilişkin, “650 kişilik Alman Parlamentosunda sadece 250 civarında temsilcinin katılmış olması aslında Alman Parlamentosunun çoğunluğunun bu kararı içine sindiremediğini de ortaya koymuştur. Şartlar ne olursa olsun biz dostlarımızla, müttefiklerimizle ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Ümit ediyoruz ki yanlış hesap Bağdat’a gitmeden geri döner ve aklıselim galip gelir.” dedi.

Başbakan Yıldırım, kararın arka planına bakılıp, gerekli karşılığın verileceğini belirterek, şöyle konuştu:

“Almanya ve Türkiye çok önemli iki müttefik. Bu ve buna benzer kararlarla birlikte birdenbire Almanya ile ilişkilerimizin tamamen kötüleşmesini kimse beklememeli ancak bunun da şu anlama gelmesini asla kimse düşünmemeli; yani buna tepkisiz kalacağız, bir şey söylemeyeceğiz. Zaten böyle bir şey yok. Parlamentodaki üç parti beraberce çok net tepkileri ortaya koydu.”

“ERMENİSTAN ÜLKEMİZE YÖNELİK TERÖR FAALİYETLERİ İÇİNDE YER ALDI”

Başbakan Yıldırım, Ermenistan’ın bugün başka yönlerden terör örgütlerine kucak açtığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Ermenistan’ın tarih boyunca kışkırtmalarla birtakım yanlış işler yaptığını dünya alem biliyor. Geçmişte ülkemize yönelik terör faaliyetlerinin bizzat içinde yer almış ve birçok diplomatımızın hayatına kastetmiş, Ermeni çetelerini maalesef azmettirmiştir. Bugün örtülü olarak başka yönlerden de terör örgütlerine kucak açtığı artık bir sır değildir.”

Ajanslar

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir